Google Cast

Google Cast
Типкомунікаційний протокол
Вебсайтgoogle.com/intl/en_us/chromecast/built-in/

Google Cast — це власний протокол, розроблений Google для відтворення аудіовізуального вмісту, що транслюється в Інтернеті, на сумісному споживчому пристрої. Протокол використовується для ініціювання та керування відтворенням вмісту на цифрових медіаплеєрах, телевізорах високої чіткості та домашніх аудіосистемах за допомогою мобільного пристрою, персонального комп’ютера чи розумної колонки. Протокол було вперше запущено 24 липня 2013 року для підтримки програвача Google Chromecast першого покоління. Google Cast SDK було випущено 3 лютого 2014 року, дозволяючи третім сторонам модифікувати своє програмне забезпечення для підтримки протоколу. За даними Google, станом на травень 2015 року було доступно понад 20 000 додатків із підтримкою Google Cast. Відтоді підтримку Google Cast було інтегровано в інші пристрої, такі як Nexus Player та інші пристрої Android TV (наприклад, телевізори), а також звукові панелі. , колонки та новіші моделі Chromecast. Споживчі пристрої, які нативно підтримують протокол, продаються як вбудовані Chromecast. Станом на жовтень 2017 року було продано понад 55 мільйонів Chromecast і пристроїв із вбудованим Chromecast.

Приймачі Google Cast можуть передавати вміст двома методами: перший використовує мобільні та веб-програми, які підтримують технологію Google Cast; другий дозволяє віддзеркалювати вміст веб-браузера Google Chrome, який працює на персональному комп’ютері, а також вміст, який відображається на деяких пристроях Android. В обох випадках відтворення ініціюється за допомогою кнопки «cast» на пристрої-відправнику.

Основний спосіб відтворення медіафайлів на пристрої – це мобільні та веб-додатки з підтримкою Google Cast, які керують вибором програми, відтворенням і гучністю. Пристрої-приймачі Google Cast передають медіафайли з Інтернету в локальній версії браузера Chrome, таким чином звільняючи пристрій-відправник для виконання інших завдань, таких як відповідь на дзвінок або використання іншої програми, не перериваючи відтворення. Мобільні програми з підтримкою Google Cast доступні як для Android 4.1+, так і для iOS 7.0+; веб-програми, увімкнені для Google Cast, доступні на комп’ютерах із Google Chrome версії 72 або пізнішої (у Microsoft Windows 7+, macOS 10.7+ і ChromeOS) через установку «розширення Cast» у браузері. Контент, що транслюється, може бути в Інтернеті, як надається певними програмами, або зберігатися в локальній пам’яті пристрою відправника.

Вміст також можна віддзеркалювати з вкладки браузера Chrome (з розширенням Cast) на персональному комп’ютері або з екрана деяких пристроїв Android 4.4+. У разі «кастингу вкладок» якість зображення залежить від обчислювальної потужності пристрою, а до потокового відео застосовуються мінімальні системні вимоги. Контент, який використовує плагіни, як-от Silverlight і QuickTime, не працює повністю, оскільки в потоку може бути відсутнім звук або зображення. Подібним чином зображення екрана, відображені з пристроїв Android, як правило, погіршуються, відображаючи той факт, що відео, яке відображається на менших екранах планшетів і смартфонів, зазвичай зменшується.

Пристрої-відправники раніше мали бути під’єднані до тієї ж мережі Wi-Fi, що й пристрій-приймач Google Cast, щоб транслювати вміст, аж до додавання функції «гостьового режиму» 10 грудня 2014 року. Якщо цю функцію ввімкнено, ця функція дозволяє пристроям-відправникам виявляти сусідній програвач шляхом виявлення ультразвукового звуку, який випромінює телевізор або акустична система, до якої підключено програвач; альтернативно пристрій-відправник може бути з’єднаний із пристроєм-одержувачем за допомогою чотиризначного PIN-коду. Гостьовий режим доступний лише для Chromecast; пристрої Nexus Player і Android TV не підтримують цю функцію.


© MMXXIII Rich X Search. We shall prevail. All rights reserved. Rich X Search